CHŘIPKOVÁ EPIDEMIE JE TADY… JE ČAS PRO DEZINFEKCI VZDUCHU VE VAŠÍ DOMÁCNOSTI, ABYSTE JI OCHRÁNILI PŘED VIRY A BAKTERIEMI

Lux Czech

Už jste slyšeli o účinné síle čističek vzduchu?

Užíváním čističek vzduchu v nejzatíženějších místnostech, během zimního období chřipkové epidemie, efektivně eliminujete bakterie a viry ve vaší domácnosti.

CHŘIPKA

Chřipka většinou nastupuje neočekávaně rychle, projevuje se horečkou, kašlem, bolestí v krku, bolestí hlavy a svalovou únavou. Nákaza se přenáší vzduchem, při osobním kontaktu, takže stačí jedno zakašlání infikovaného člověka v uzavřeném prostoru a interiér je kontaminován nebezpečnými viry či bakteriemi, které mohou být zdrojem nemocí třeba po celé zimní období. Proti tomu je účinnou obranou, kromě pravidelného větrání a dezinfekce rukou, také čistička vzduchu s kvalitním filtračním systémem.

ZÁŠKRT

Záškrt se může objevit zničehonic, například uprostřed noci, kdy se vzbudíte, protože vaše dítě bez ustání kašle. Kašel při záškrtu zní, jako když štěká pes. Záškrt je zapříčiněn infekcemi, které se šíří kašlem, kýcháním a vdechnutím vzduchu z okolí infikovaného člověka. Je nutné rozpoznat do tří dní, že je dítě nemocné, nebo dokud má horečku, abyste zabránili riziku vážnějších zdravotních problémů.

Záškrtem se dítě nakazí nejběžněji ve škole. Abyste zabránili šíření choroby v domácnosti, používejte čističku vzduchu a vhodná izolační opatření tak, aby riziko bylo efektivně co nejrychleji zlikvidováno.

NEMOCI ZPŮSOBENÉ STREPTOKOKY

Bakterie z rodu streptokoků jsou extrémně nebezpečné. Šíří se vzduchem při kontaktu s infikovanou osobou, nebo sdílením jídla nebo nápoje s infikovanou osobou. Nákaze se dá zabránit omezením kontaktu s osobou, která se léčí z nemoci způsobené streptokoky, případně udržováním čistého vzduchu ve sdílených prostorách.

BĚŽNÁ RÝMA

Rýma je virální nákaza, která způsobuje nadměrnou produkci hlenu, ucpaný nos, bolest v krku, kašel a bolesti hlavy. Bakterie se šíří vzduchem a při osobním kontaktu. Epidemie se vyskytují v četném počtu v průběhu celého roku, nejběžněji se ale objevují v zimě. Děti a mladí lidé se nakazí až desetkrát ročně! Obranou proti této nemoci je mytí rukou, dezinfekce povrchů a čištění vzduchu.

Naše čističky vzduchu Aeroguard 4S a Aeroguard Mini dokážou odstranit i ty nejmenší mikroorganismy ze vzduchu, takže eliminují nejen bakterie a viry, ale i jiné zdraví škodlivé látky, jako jsou prach, pyl, plísně, chlupy zvířat či cigaretový dým.